Olet täällä

Etusivu

Turku 2015

Turun kisojen viralliset valokuvat

 

LOHKOJAKO JA TULOKSET

LOHKO A



  Ottelut Voitot Tasapelit Häviöt Tehdyt Päästetyt Maaliero Pisteet
Posbek 4 3 1 0 22 7 15 7
VA-SSE 4 3 0 1 20 8 12 6
Kasbek 4 2 1 1 16 9 7 5
HCU 4 1 0 3 7 18 -11 2
Dädit 4 0 0 4 3 26 -23 0

LOHKO B



  Ottelut Voitot Tasapelit Häviöt Tehdyt Päästetyt Maaliero Pisteet
Tase 4 3 0 1 15 7 8 6
AC EPK 4 3 0 1 15 3 12 6
Sakset 4 2 1 1 14 6 8 5
Rost 4 1 1 2 9 13 -4 3
Puumat 4 0 0 4 4 28 -24 0

 

Kenttä 1

klo lohko kotijoukkue vierasjoukkue Koti Vieras Voittaja
10:00 A-lohko HCU VA-SSE 0 7 VA-SSE
10:25 A-lohko Kasbek Dädit 6 0 Kasbek
10:50 A-lohko Posbek HCU 7 1 Posbek
11:15 A-lohko Kasbek VA-SSE 3 4 VA-SSE
11:40 A-lohko Dädit Posbek 1 9 Posbek
12:05 A-lohko HCU Kasbek 2 4 Kasbek
12:30 A-lohko VA-SSE Dädit 7 2 VA-SSE
12:55 A-lohko Posbek Kasbek 3 3 Tasapeli
13:20 A-lohko Dädit HCU 0 4 HCU
13:45 A-lohko VA-SSE Posbek 2 3 Posbek
14:15 Puolivälierä Posbek (A1) Rost (B4) 7 6 Posbek (A1)
14:40 Puolivälierä VA-SSE (A2) Sakset (B3) 2 1 VA-SSE (A2)
15:05 Jumbofinaali Dädit (A5) Puumat (B5) 6 3 Dädit (A5)
15:30 VÄLIERÄ Posbek AC EPK 2 1 rl. Posbek
16:15 LOPPUOTTELU Posbek VA-SSE 4 2 Posbek

 

Kenttä 2

klo lohko kotijoukkue vierasjoukkue Koti Vieras Voittaja
10:00 B-lohko AC EPK Tase 1 2 Tase
10:25 B-lohko Puumat Sakset 0 8 Sakset
10:50 B-lohko Rost AC EPK 1 3 AC EPK
11:15 B-lohko Puumat Tase 2 6 Tase
11:40 B-lohko Sakset Rost 3 3 Tasapeli
12:05 B-lohko AC EPK Puumat 10 0 AC EPK
12:30 B-lohko Tase Sakset 2 3 Sakset
12:55 B-lohko Rost Puumat 4 2 Rost
13:20 B-lohko Sakset AC EPK 0 1 AC EPK
13:45 B-lohko Tase Rost 5 1 Tase
14:15 Puolivälierä Tase (B1) HCU (A4) 6 1 Tase (B1)
14:40 Puolivälierä AC EPK (B2) Kasbek (A3) 4 0 AC EPK (B2)
15:05 TAUKO          
15:30 VÄLIERÄ Tase VA-SSE 1 2 rl. VA-SSE
16:15 PRONSSIOTTELU Tase AC EPK 2 4 AC EPK

JATKOPELIT

Voittaja: Posbek

Hopeaa: VA-SSE

Pronssia: AC EPK

Posbek        
   7 - 6 Posbek      
Rost     FINAALI  
-----------------    2 - 1 rl.   Posbek 4
AC EPK     VA-SSE 2
   4 - 0 AC EPK      
Kasbek        
-----------------        
VA-SSE        
   2 - 1 VA-SSE      
Sakset     PRONSSI  
-----------------    2 - 1 rl.   Tase 2
Tase     AC EPK 4
   6 - 1 Tase      
HCU      

 

Jumbofinaali Dädit (A5) - Puumat (B5): Tulos 6 - 3

 

PISTEPÖRSSI

Sijoitus Sukunimi Etunimi Joukkue Nro Maalit Syötöt Yhteensä Rangaistukset (min)
1 Lintala Kimmo Posbek 11 7 20 27 0
2 Kantoniemi Jukka Posbek 19 9 2 11 0
3 Laitalainen Sami Posbek 54 8 2 10 0
4 Ahonen Janne AC EPK 5 7 2 9 0
5 Puska Anssi Posbek 22 6 3 9 0
6 Kytösalmi Janne Kasbek 8 5 4 9 0
7 Koppo Joni Kasbek 11 5 3 8 0
8 Toivanen Janne Tase 3 5 3 8 0
9 Raudus Kasimir Tase 4 3 5 8 4
10 Matikainen Joonas VA-SSE 10 3 4 7 0
11 Partanen Aleksi AC EPK 4 2 5 7 2
12 Hellman Tommi VA-SSE 23 5 1 6 2
13 Kortelainen Niko Puumat 32 5 1 6 0
14 Millner Max VA-SSE 4 5 1 6 0
15 Mäkelä Topi Rost 17 5 1 6 2
16 Airaksinen Gabriel AC EPK 37 4 2 6 2
17 Lindqvist Ron Sakset 17 3 3 6 0
18 Virkki Tommi AC EPK 12 3 3 6 0
19 Kunttu Christer Tase 10 2 4 6 0
20 Wicklund Esa AC EPK 71 4 1 5 9
21 Aaltokoski Juha  VA-SSE 15 3 2 5 4
22 Aaltonen Jarkko Dädit 6 3 2 5 0
23 Karlström Nico Posbek 88 3 2 5 2
24 Takkula Juha Rost 7 2 3 5 0
25 Maijanen Verne AC EPK 14 1 4 5 0
26 Olkkola Kimmo Tase 69 2 2 4 4
27 Rauhala Joona  Tase 5 2 2 4 0
28 Riionheimo Emil VA-SSE 12 2 2 4 0
29 Vuorinen Vesa VA-SSE 69 2 2 4 4
30 Pekkinen Rainer Kasbek 9 0 4 4 0
31 Kettunen Maarit Rost 10 3 0 3 0
32 Leppänen Otto Tase 15 3 0 3 2
33 Kanerva Jussi VA-SSE 9 2 1 3 0
34 Keskitalo Kari Sakset 14 2 1 3 0
35 Kujala Keijo Rost 14 2 1 3 0
36 Niskanen Nico Puumat 6 2 1 3 2
37 Pirinen Vesa HCU 13 2 1 3 0
38 Rummukainen Antti Sakset 15 2 1 3 0
39 Voutilainen Matti Sakset 79 2 1 3 0
40 Gröhn Tomi Tase 17 1 2 3 2
41 Hakala Markus Rost 11 1 2 3 2
42 Hyytinen Santtu Tase 8 1 2 3 0
43 Kanuinen Jarno Rost 24 1 2 3 4
44 Suomela Toni HCU 77 1 2 3 4
45 Kirjavainen Roope Sakset 6 0 3 3 0
46 Mäkisalo Janne Posbek 98 0 3 3 4
47 Eklund Kaj Tase 7 2 0 2 0
48 Ikonen Jaakko Sakset 4 2 0 2 0
49 Inkeroinen Ari Dädit 93 2 0 2 2
50 Lesch Petteri HCU 11 2 0 2 0
51 Nordlund Janne Dädit 2 2 0 2 0
52 Wahlsten Sauli Dädit 7 2 0 2 2
53 Virtanen Matti Tase 9 2 0 2 0
54 Hirvonen Aki Kasbek 12 1 1 2 0
55 Kuusniemi Jonne HCU 5 1 1 2 2
56 Raitanen Mikko Tase 2 1 1 2 0
57 Sikanen Jasse Sakset 19 1 1 2 0
58 Weurlander Toni AC EPK 75 1 1 2 0
59 Yli-Sipilä Tero VA-SSE 31 1 1 2 0
60 ?? ?? Dädit 71 0 2 2 0
61 Alho Juha-Pekka VA-SSE 13 0 2 2 0
62 Eskelinen Miikka Sakset 10 0 2 2 0
63 Hakala Heikki VA-SSE 72 0 2 2 0
64 Sillberg Petri Dädit 3 0 2 2 0
65 Weurlander Inka Puumat 71 0 2 2 0
66 Vihavainen Jani Kasbek 5 0 2 2 0
67 ?? ?? Rost 6 1 0 1 0
68 ?? ?? VA-SSE 24 1 0 1 0
69 ?? ?? VA-SSE 11 1 0 1 0
70 Aulen Janica AC EPK 7 1 0 1 0
71 Huhta-Koivisto Keijo HCU 44 1 0 1 0
72 Huhtiranta Matti Kasbek 4 1 0 1 0
73 Juvonen Jari Kasbek 10 1 0 1 0
74 Lappalainen Jussi Sakset 11 1 0 1 0
75 Lehtonen Olli Kasbek 15 1 0 1 0
76 Nupponen Kare Sakset 18 1 0 1 0
77 Paajanen Joakim Posbek 92 1 0 1 0
78 Sjögren Janne AC EPK 8 1 0 1 0
79 Soikkeli Toni Kasbek 13 1 0 1 0
80 Tiainen Jouni Kasbek 3 1 0 1 2
81 Vuotilainen Heidi HCU 14 1 0 1 0
82 Erola Elina Rost 84 0 1 1 0
83 Fordell Tero Rost 69 0 1 1 0
84 Helenius Tommy Dädit 13 0 1 1 0
85 Helin Jan-Markus AC EPK 9 0 1 1 2
86 Karjalainen Julius VA-SSE 68 0 1 1 0
87 Karvinen Tatu Sakset 20 0 1 1 2
88 Kemppainen Janne VA-SSE 22 0 1 1 0
89 Meltti Jan AC EPK 19 0 1 1 0
90 Mäkinen Anu Puumat 11 0 1 1 2
91 Määttä Tuomas VA-SSE 8 0 1 1 0
92 Niskanen Nico AC EPK 6 0 1 1 2
93 Nushi Gamn Posbek 93 0 1 1 2
94 Pajula Jussi Dädit 4 0 1 1 0
95 Weurlander Minna Puumat 19 0 1 1 0
96 Virta Anu Rost 3 0 1 1 0
97 ?? ?? Dädit 69 0 0 0 2
98 Backman Kim Dädit 5 0 0 0 0
99 Erkkilä Risto Kasbek 69 0 0 0 0
100 Hietakangas Antti Rost 33 0 0 0 0
101 Hietala Ari Rost 1 0 0 0 0
102 Hirvonen Juha Sakset 70 0 0 0 0
103 Hämäläinen Pete Kasbek 24 0 0 0 0
104 Jalonen Katja Puumat 69 0 0 0 0
105 Kapiainen Hanna Puumat 4 0 0 0 0
106 Kemell Katja Puumat 5 0 0 0 0
107 Kolkka Joonas Dädit 10 0 0 0 0
108 Komppa Lasse HCU 54 0 0 0 0
109 Kuusmaa Juha Dädit 11 0 0 0 0
110 Laine Joonas Tase 18 0 0 0 0
111 Luotonen Sami HCU 81 0 0 0 0
112 Matinlauri Henry Tase 14 0 0 0 5
113 Merimaa Janne Tase 12 0 0 0 0
114 Nahkamäki Iiro Puumat 91 0 0 0 0
115 Nylund Tiina Puumat 18 0 0 0 0
116 Pekkinen Toni Kasbek 7 0 0 0 0
117 Remsu Tommi Rost 2 0 0 0 0
118 Rönnqvist Johan Posbek 1 0 0 0 0
119 Salminen Miklos HCU 6 0 0 0 0
120 Salminen Miklos Dädit 9 0 0 0 0
121 Sinkkonen Verneri Dädit 1 0 0 0 0
122 Suhonen Tuukka Tase 16 0 0 0 0
123 Torikka Mikko Sakset 13 0 0 0 0
124 Troupp Minna Puumat 34 0 0 0 0
125 Tuomi Anssi Rost 9 0 0 0 0
126 Wallin Laura Puumat 14 0 0 0 0
127 Weurlander Eetu AC EPK 1 0 0 0 0
128 Weurlander Inka Dädit 15 0 0 0 0
129 Weurlander Minna Dädit 14 0 0 0 0
130 Virtanen Hannu HCU 59 0 0 0 0
131 Voutilainen Henri Puumat 9 0 0 0 0
132 Vuorio Ville HCU 26 0 0 0 2
133 Yrjönen Marja-Leena Puumat 10 0 0 0 0

 

TAPAHTUMAPAIKAT

Hotelli

Virallisena kisahotellina toimii Turun ytimessä sijaitseva Original Sokos Hotel City Börs. Hotellin osoite on: Eerikinkatu 11, 20100 Turku https://www.sokoshotels.fi/fi/turku/original-sokos-hotel-city-bors

Varaukset:
TOK:n hotellien ja ravintoloiden Myyntipalvelu
Puhelin +358 2 337 3800
Fax +358 2 2311 010
Sähköposti sales.turku(at)sokoshotels.fi

Mainitkaa kiintiötunnus "SBETSBSM 2015" varausta tehdessä.

 

Turnauspaikka

Turnauspaikkana toimii Leaf Areena.  Leaf Areena sijaitsee Leaf Areena sijaitsee Hellaksen vanhassa lakritsitehtaassa Turun Kärsämäessäosoitteessa Kärsämäentie 35 20360 Turku. Ruokavaraukset keskitetysti kerhoittain 13.5. mennessä osoitteeseen myyntipalvelu@leafareena.fi. Varauksessa ilmoitettava henkilömäärä, ruoka-aineallergiat sekä maksutapa (käteinen/laskutus).

 

Etkot

Etkot pidetään TYY:n saunatilassa. Tämä sijaitsee Ylioppilastalo A, 1. krs, osoitteessa Rehtorinpellonkatu 4 A. Lisätiedot: http://www.tyy.fi/fi/opiskelijalle/vuokrattavat-tilat-ja-tavarat/tyyn-sauna.

 

Viralliset kisabileet

Kisojen palkintojenjakotilaisuus järjestetään karaokeravintola Silvermoonissa (http://www.silvermoon.fi) kello 20:00 - 22:00. Palkintojen jako on kello 20:30 ja tämän jälkeen tapahtuu 2016 kisapaikan julkistaminen. Ohjelmassa on tietysti karaokea. Viralliset iltabileet Börssin yökerhossa.

 

 

Lisätietoa

Ilmoittautumiset ja lisätiedot:
info@sbek.fi

Ilmoittautumisten dl 15.4.
Laskujen eräpäivät 30.4.

Yhteistyökumppanit

 


 

Kirjautuminen