Olet täällä

Etusivu

Kisat 2012

Lohkojako
Otteluohjelma ja tulokset
Sijoitukset
Pistepörssi
Tapahtumapaikat

Kisakuvat 2012 löytyvät: www.albumini.fi/Albumi=BH4QXVJC

 

Lohkojako
 

Lohko A Lohko B Lohko C
HC Usbek Kesset Usbek Dädit
Usbek Hannut Usbek Puumat Usbek UNTENmailla
TaSe Posbek SALET
ROST TuSSe Sakset
Kasbek    


Otteluohjelma ja tulokset
 

    Kenttä 1   Tulos
  09:30 TaSe Usbek Hannut 3-4
  10:00 Kesset Usbek Puumat 8-1
  10:30 ROST Kasbek 2-2
         
    Kenttä 4   Tulos
  11:00 Usbek Puumat Posbek 1-12
  11:30 Usbek Hannut ROST 2-0
  12:00 Kesset Posbek 2-4
  12:30 TaSe ROST 2-8
  13:00 TAUKO 15min    
  13:15 ROST HC Usbek 3-2
    TAUKO 15min    
PVE1 14:00 A2 Kasbek B2/C2 (parempi)* Kesset 3-2 RL
PVE4 14:30 A1 Usbek Hannut B3/C3 (voittaja) TuSSe 6-0
Sijat 9-10 15:00 B3/C3 (häviäjä) Sakset A4 HC Usbek 3-1
VE1 15:30 PVE2 voittaja Usbek UNTENmailla PVE4 voittaja Usbek Hannut 2-6
    TAUKO 15min    
Finaali 16:15 VE1 voittaja Usbek Hannut VE2 voittaja Posbek 2-3 RL




    Kenttä 3    
  09:30 HC Usbek Kasbek 1-5
  10:00 Posbek TuSSe 4-3
  10:30 HC Usbek TaSe 4-4
  11:00 Kesset TuSSe 4-1
  11:30 Kasbek TaSe 4-3
  12:00 TuSSe Usbek Puumat 7-0
  12:30 HC Usbek Usbek Hannut 3-9
  13:00 TAUKO 15min    
  13:15 Kasbek Usbek Hannut 2-3
    TAUKO 15min    
PVE3 14:00 B1/C1 (parempi)* Posbek A3 Rost 10-2
PVE2 14:30 B1/C1 (heikompi)* Usbek UNTENmailla B2/C2 (heikompi)* Salet 3-1
Sijat 11-12 15:00 B4 Usbek Puumat C4 Usbek Dädit 0-1
VE2 15:30 PVE1 voittaja Kasbek PVE3 voittaja Posbek 1-6
    TAUKO 15min    
Pronssi 16:15 VE1 häviäjä Usbek UNTENmailla VE2 häviäjä Kasbek 7-2




    Kenttä 2    
  10:00 Usbek Dädit SALET 1-8
  10:30 Usbek UNTENmailla Sakset 3-1
  11:00 TAUKO 15min    
  11:15 Usbek Dädit Usbek UNTENmailla 0-5
  11:45 SALET Sakset 5-4
  12:15 TAUKO 15min    
  12:30 SALET Usbek UNTENmailla 1-4
  13:00 Sakset Usbek Dädit 1-1
  13:30 TAUKO 15min    
PVE kars. 13:45 B3 TuSSe C3 Sakset 3-2

* = Puolivälieräpareja määrittäessä verrataan keskenään eri lohkojen joukkueiden saavutettuja pisteitä, maalieroa, tehtyjä maaleja, jne (katso säännöt)

 

Sijoitukset

1. Posbek
2. USBEK Hannut
3. USBEK UNTENmailla
4. Kasbek
...
9. Sakset
10. HC USBEK
11. USBEK Dädit
12. USBEK Puumat

 

Pistepörssi

    Maalit Syötöt Pisteet Jäähyminuutit
1 Mikael Toivonen, Usbek Hannut 6 12 18 2
2 Sami Teerioja, Usbek Hannut 11 6 17 0
3 Arttu Kukko, Posbek 8 7 15 2
4 Sami Laitalainen, Posbek 9 2 11 0
5 Rasmus Rissanen, Usbek UNTENmailla 8 3 11 0
6 Kimmo Lintala, Posbek 4 7 11 0
7 Marko Partio, Kasbek 7 2 9 0
8 Rainer Pekkinen, Usbek UNTENmailla 5 4 9 0
9 Jukka Kantoniemi, Posbek 4 5 9 2
10 Johannes Vallivaara, Salet + Rost 4 5 9 2
11 Tuomas Liukolampi, Salet 6 2 8 4
12 Henri Visuri, Rost 5 3 8 0
13 Christian Waltzer, Usbek UNTENmailla 4 4 8 0
14 Joni Koppo, Kasbek 6 1 7 2
15 Miika Ruuskanen, TaSe 5 2 7 2
16 Joona Kukko, Posbek 4 3 7 0
17 Paavo Kantola, Kesset 3 4 7 0
18 Ville Viiri, Usbek Hannut 5 1 6 0
19 Alvar Mahlberg, Usbek UNTENmailla 4 2 6 2
20 Rami Lehtola, TuSSe 4 2 6 0
21 Jani Saukko, Kesset 4 2 6 0
22 Petri Joensuu, Posbek 2 4 6 4
23 Kimmo Olkkola, TaSe 4 1 5 0
24 Janne Ahonen, HC Usbek 3 2 5 2
25 Antti Partanen, HC Usbek 3 1 4 0
26 Jani Haavisto, Posbek 3 1 4 2
27 Jussi Tiainen, Usbek Hannut 3 1 4 2
28 Mikko Matilainen, Kasbek 3 1 4 4
29 Topi Vuorio, Usbek Hannut 2 2 4 0
30 Jaakko Andersson, Kesset 2 2 4 0
31 Miikka Koivuniemi, TuSSe 2 2 4 0
32 Miko Määttä, Usbek Hannut 2 2 4 2
33 Antti Rummukainen, Sakset 2 2 4 2
34 Joni Burman, Kasbek 1 3 4 0
35 Thomas Ellis, Salet 1 3 4 2
36 Markku Lönnberg, Salet 0 4 4 2
37 Micke Suopuro, Kesset 3 0 3 0
38 Mikko Alakare, Salet 3 0 3 0
39 Joni Nulpponen, Sakset 3 0 3 0
40 Janne Mäkisalo, Posbek 2 1 3 0
41 Petteri Mäki-Jokela, Posbek 2 1 3 0
42 Anu Virta, Rost 2 1 3 0
43 Max Millner, TuSSe 2 1 3 0
44 Matti Voutilainen, Sakset 2 1 3 0
45 Anssi Kärkkäinen, HC Usbek 2 1 3 0
46 Anssi Puska, Posbek 1 2 3 0
47 Joni Leväjärvi, TaSe 1 2 3 0
48 Jani Rantanen, TuSSe 1 2 3 0
49 Juha Juntunen, Sakset 1 2 3 0
50 Lauri Mikkonen, Usbek UNTENmailla 1 2 3 2
51 Veli Kinnunen, Rost 1 2 3 2
52 Petri Ronkainen, Kesset 1 2 3 2
53 Ville Hiltunen, Sakset 1 2 3 2
54 Tommi Nieminen, TuSSe 0 3 3 2
55 Maarit Kettunen, Rost 2 0 2 0
56 Joakim Tag, Kesset 2 0 2 0
57 Jarkko Laitinen, TuSSe 2 0 2 0
58 Joakim Paajanen, TuSSe 2 0 2 2
59 Riku Tervonen, TaSe 1 1 2 0
60 Totte Danska, Usbek UNTENmailla 1 1 2 0
61 Petteri Oksanen, Kesset 1 1 2 0
62 Santtu Aaltonen, Kasbek 1 1 2 0
63 Antti Nykänen, HC Usbek 1 1 2 0
64 Miro Siljamo, Usbek Hannut 1 1 2 2
65 Aino-Elina Erola, Rost 1 1 2 2
66 Heikki Sanelma, Rost 1 1 2 4
67 Jan Hiekkaranta, Usbek Hannut 1 1 2 12
68 Kimi Jaakkola, Usbek UNTENmailla 0 2 2 0
69 Erik Adamson, Usbek UNTENmailla 0 2 2 0
70 Anssi Jukka, Kasbek 0 2 2 0
71 Joonas Huusko, Usbek Hannut 0 2 2 0
72 Toni Soikkeli, Kasbek 0 2 2 0
73 Lari Hassel, Kesset 0 2 2 0
74 Anssi Tuomi, Rost 0 2 2 0
75 Janne Ikäläinen, Rost 0 2 2 0
76 Miklos Salminen, HC Usbek 0 2 2 0
77 Henrik Joki, TaSe 0 2 2 0
78 Manu Marttinen, Salet 0 2 2 2
79 Kari Keskitalo, Sakset 0 2 2 2
80 Tomi Gröhn, TaSe 0 2 2 2
81 Christer Kunttu, Usbek UNTENmailla 0 2 2 4
82 Timo Sikkilä, Salet 1 0 1 0
83 Vesa Vilkki, Salet 1 0 1 0
84 Miikka Myllykangas, Salet 1 0 1 0
85 Petri Hiekkaranta, Usbek UNTENmailla 1 0 1 0
86 Kari Saukkonen, Kasbek 1 0 1 0
87 Reino Rinne, TuSSe 1 0 1 0
88 Mikko Torikka, Sakset 1 0 1 0
89 Antti Ahokanto, HC Usbek 1 0 1 0
90 Antti Savolainen, HC Usbek 1 0 1 0
91 Asta Einistö, Usbek Puumat 1 0 1 0
92 Heikki Savolainen, Usbek Dädit 1 0 1 0
93 Niko-Petteri Suominen, Usbek Dädit 1 0 1 0
94 Joonas Kolkka, Usbek Dädit 1 0 1 0
95 Atte Lahtinen, TaSe 1 0 1 2
96 Joni Kokkonen, Usbek Hannut 1 0 1 2
97 Aki Hirvonen, Sakset 1 0 1 6
98 Pasi Lammi, Posbek 0 1 1 0
99 Risto Erkkilä, Kasbek 0 1 1 0
100 Tero Tanttu, Kesset 0 1 1 0
101 Mika Kolopakka, TuSSe 0 1 1 0
102 Pasi Huttula, HC Usbek 0 1 1 0
103 Samu Sillberg, HC Usbek 0 1 1 0
104 Sisu Niskanen, HC Usbek 0 1 1 0
105 Khuong Pham, Usbek Dädit 0 1 1 0
106 Petri Sillberg, Usbek Dädit 0 1 1 0
107 Kari Karjalainen, TaSe 0 1 1 0
108 Juha Takkula, Rost 0 1 1 2
109 Mervi Flinkman, Usbek Puumat 0 1 1 4
110 Jukka Vilhunen, Kasbek 0 1 1 4
111 Jukka Kostamo, Kasbek 0 0 0 2
112 Tomi Lund, Salet 0 0 0 2
113 Tuomas Määttä, TuSSe 0 0 0 2
114 Daniel Paajanen, TuSSe 0 0 0 2
115 Jussi Pajula, Usbek Dädit 0 0 0 2
116 Juha Kuusmaa, Usbek Dädit 0 0 0 2

 

Tapahtumapaikat

Hotelli

Virallisena kisahotellina toimii Helsingin ytimessä sijaitseva Sokos Hotel Helsinki. Hotellin osoite on: Kluuvikatu 8, 00100 Helsinki http://www.sokoshotels.fi/hotellit/helsinki/helsinki/

Varaukset:
Sokos Hotels Myyntipalvelu
Puhelin: 020–1234 600
Telefaksi: 020–1234 640
Sähköposti: sokos.hotels(at)sok.fi

Mainitkaa kiintiötunnus SBETSBSM varausta tehdessä.

Turnauspaikka

Turnauspaikkana toimii Arena Center Ruskeasuo – PLAY PLAZA. Halli sijaitsee aivan Ruskeasuon bussivarikon yhteydessä, osoitteessa Nauvontie 3, 00280 Helsinki. Ruokavaraukset keskitetysti kerhoittain 11.5. mennessä osoitteeseen markus.rosas(at)arenacenter.fi. Varauksessa ilmoitettava henkilömäärä, ruoka-aineallergiat sekä maksutapa (käteinen/laskutus).

Etkot

Etkot pidetään Erottajan Kasinossa (www.erottajankasino.fi) osoitteessa Erottajankatu 7A (ylin kerros) alkaen klo 18.00 ja jatkuen aina puoleen yöhön saakka. Väkimäärän kartoitusilmoittautumiset miko.maatta(at)gmail.com. Etkoille voi tulla myös ilman ilmoittautumista!

Viralliset kisabileet

Viralliset kisabileet järjestetään lauantai-iltana Helsingin Molly Malones'n yläkerrassa. Osoite on Kaisaniemenkatu 1c. Tilavaraus alkaa klo 19 ja palkintojenjakotilaisuus on kello 20:30.

 

Lisätietoa

Ilmoittautumiset ja lisätiedot:
info@sbek.fi

Ilmoittautumisten dl 15.4.
Laskujen eräpäivät 30.4.

Yhteistyökumppanit

 


 

Kirjautuminen